Menu

O projektu

Bydlení inspirované skandinávským životním stylem

Existuje recept na šťastný život? Obyvatelé severní Evropy ho našli v kombinaci aktivně tráveného volného času, kvalitních vztahů se sousedy a pohodových chvilek s blízkými. Přesně tomuto životnímu stylu jdeme charakterem rezidence Na Mariánské cestě co nejvíc naproti.

Rezidenční areál Na Mariánské cestě

Vzácný je každý den. V novém domově Na Mariánské cestě navíc může každý být úplně jiný. Jako rezidenti totiž máte k dispozici řadu prostor pro sport i odpočinek, od sauny, workoutového hřiště přes sdílené ohniště až po komunitní zahrádku.

+
Mateřská školka
+
Komunitní zahrada
+
Jezírka
+
Grill pointy
+
Relaxační zóna
+
Sportovní zóna
+
Dětský park
+
Množství zeleně
+
Třídění odpadu
+
Posezení u vody
+
Servis point pro kola
+
Stoly na ping-pong
+
Sauna
+
Plácek na jógu
+
Delivery boxy
+
Workout hřiště
+
Hřiště pro psy

Mateřská škola

Rodiče malých dětí ocení, že v bezprostřední blízkosti areálu zajistíme výstavbu nové moderní školky.

1 – 17

Komunitní zahrada

Součástí rezidence je i prostor pro všechny nadšené zahradníky, kde si můžete vypěstovat vlastní bylinky a rajčata, poznat své sousedy a sdílet s nimi nejen pěstitelské zkušenosti.

2 – 17

Jezírka

K příjemné atmosféře areálu várazně přispívá i trojice jezírek, které zároveň pomáhají efektině zadržovat dešťovou vodu.

 

3 – 17

Grill pointy

Užívejte si společné chvíle s rodinou či přáteli. Piknikový prostor s otevřeným ohništěm a zahradní altánek je pro ně přímo stvořený.

4 – 17

Relaxační zóna

Na komunitní zahradu navazuje odpočinkový prostor se zemním valem. Promyšlená zákoutí s mnoha místy k příjemnému posezení, poskytnou ideální prostor pro odpočinek.

5 – 17

Sportovní zóna

Udržujte se fit na čerstvém vzduchu. Součástí areálu je in-line dráha, venkovní stoly na ping-pong, multifunkční sportovní hřiště, workout zóna a plácek na jógu.

6 – 17

Dětský park

Hned za domem, v bezpečném prostředí vnitrobloku je dětský park, plný originálních zábavních prvků, kde si děti mohou nerušeně hrát i bez vašeho dohledu.

7 – 17

Množství zeleně

Pohled do zeleně je balzámem na duši. Díky parkové úpravě veřejného prostoru se rezidence Na Mariánské cestě stane zelenou oázou s příjemným mikroklimatem.

8 – 17

Třídění odpadu

Kontejnery tříděného odpadu budete mít cestou do práce při ruce.

9 – 17

Posezení u vody

Vnitroblok areálu je koncipovaný tak, abyste mohli co nejvíce času trávit venku. Relaxovat a setkávat se s přáteli.

10 – 17

Servis point pro kola

Myslíme na to, že kolo je v Polabí snad nejdůležitějším dopravním prostředkem. Pro rezidenty proto bude k dispozici servisní místo, kde pohodlně zařídíte pravidelnou údržbu i drobné opravy všech vašich domácích vozítek.

11 – 17

Stoly na ping-pong

Společnou zábavu si užijete také u několika venkovních stolů na ping-pong. Uspořádáte sousedský turnaj, nebo vyzvete svoje děti?

12 – 17

Sauna

Ke skandinávskému životnímu stylu neodmyslitelně patří saunování. V areálu proto nemůže chybět finská sauna dostupná exkluzivně pro rezidenty. Dopřejte si dokonalý relax!

13 – 17

Plácek na jógu

Provětrejte jógamatku a zacvičte si na čerstvém vzduchu. Na plácek se pohodlně vejde i menší skupina.

14 – 17

Delivery boxy

Pro balíky doručované v době, kdy nejste doma, nemusíte na poštu. Kurýr vám je může zanechat v doručovacím boxu, odkud si je v klidu vyzvednete kdykoli během dne.

15 – 17

Venkovní workout hřiště

V kondici se můžete udržovat na čerstvém vzduchu na workoutovém hřišti.

16 – 17

Hřiště pro psy

Oplocená travnatá plocha s tréninkový vybavením, nabídne bezpečný výběh při výcviku i venčení vašich čtyřnohých miláčků.

17 – 17

Tužte se

Chladná voda má příznivý vliv na naši psychiku i fyzickou kondici, právě proto se otužování stává stále populárnějším trendem. V areálu rezidence si ho budete moct vyzkoušet na Kneippově chodníku nebo v sauně.

Ráj pro děti a jejich dospělé

Nechte dětskou fantazii proměnit areál rezidence v jinou planetu nebo tajuplný ostrov. Bezpečný prostor kolem domů je ideálním zázemím pro rozmanité dětské hry. Mladé rodiny najdou Na Mariánské cestě veškerý komfort včetně nově zbudované školky hned přes ulici.

Prostor pro společné zážitky

Proberte se sousedy zahradnické tipy, užívejte si small talk u odpolední kávy nebo pozvěte přátele na grilovačku. Vzájemná setkání jsou kořením života, v rezidenci Na Mariánské cestě pro ně najdete řadu příležitostí.

Harmonogram prací

Online přenos ze stavby:
Kamera 1
Kamera 2

S respektem k člověku, přírodě a okolí

Součástí areálu je několik jezírek a zasakovacích ploch, které v místě efektivně zadržují srážkovou vodu a zlepšují přirozené mikroklima. Kromě těchto tradičních řešení jsme se navíc rozhodli použít unikátní nanotechnologii produktu Escube, který inovativním způsobem využívá srážkovou vodu k ochlazování zpevněných ploch.

Každá stavba ovlivňuje místo, kde vzniká. Záleží nám na tom, aby naše projekty citlivě navazovaly na své okolí a vytvářely příjemná místa pro život.

Chytrá řešení pro udržitelnou budoucnost

Energetické úspory a zelené zdroje

Kombinace zelených střech, tepelných čerpadel, fotovoltaiky a bateriových úložišť vyrobí dostatek energie pro provoz společných prostor domů, garáží a osvětlení, ale také pro provoz sauny či jezírka. Přebytky z úložišť budou moci využívat i domácnosti, což přinese obyvatelům úspory.

Z vlastních zdrojů umístěných na objektech bude pokryto zhruba 35–40 % celkové spotřeby.

 

Důraz na energetickou bezpečnost

Zajištění energetické bezpečnosti nespoléhá jen na zdroje v rámci objektu, rezidence se stane součástí ekosystému energetiky společnosti MAGUS EDH, která buduje vlastní lokální systémy a je tak schopna zajistit dodávky z obnovitelných zdrojů i z vlastních kapacit.

Samozřejmostí je správa a servis zařízení tak, aby byl zajištěn bezporuchový provoz a tím stabilita dodávek.

Energetický smart management

Díky mobilní aplikaci bude mít každá domácnost v reálném čase přehled o své spotřebě energií. Další online řešení usnadní například komunikaci se společenstvím vlastníků (hlasování, objednávání, nástěnka) nebo sdílení informací mezi sousedy. Přes aplikaci bude také možné ovládat přístupový systém do objektu.

Podpora čisté mobility

Součástí areálu budou početná místa pro sdílená jízdní kola a  koloběžky či cyklistický servis point. V rámci výstavby se počítá i se zřízením několika dobíječek pro elektroauta a s ruční automyčkou.

Pro klidný spánek

O bezpečnost celého komplexu se postarají inteligentní přístupové systémy a kamerové zabezpečení vstupů a vjezdů s nejvyšším stupněm ochrany osobních údajů.

Co říkají tvůrci

Hlavní architektky projektu
Dagmar Zvoníčková & Ivana Linderová, ID Studio

"Při návrhu rezidence Na Mariánské cestě jsme sáhly pro inspiraci do Skandinávie. Naším cílem je přenést do Brandýsa něco ze skandinávského životního stylu a filozofie harmonického života. Kultivované okolí domů plné zeleně, s vodními plochami v samém srdci areálu, lidské měřítko architektury a využití přírodních materiálů v interiérech na fasádách i společných prostorách areálu – to jsou z našeho pohledu klíčové kvality rezidence, klíčové pro spokojené bydlení i tvorbu funkční sousedské komunity. Abychom do bytů dostaly co nejvíc světla, navrhly jsme fasády ve formě dynamicky se střídajících lodžií a francouzských oken."

Developer a hlavní investor projektu
Tomáš Vavřík, DOMOPLAN

"Misí DOMOPLANu je posouvat svými projekty současný bytový standard a přinášet zajímavé koncepty odpovídající neustále se zvyšujícím požadavkům na komfort bydlení. V případě rezidence Na Mariánské cestě to je jedinečná kombinace harmonie s přírodou, dostupnosti mnoha služeb přímo v areálu, zázemí středně velkého města a blízkosti Prahy. Inspirovat se skandinávským životem a filozofií hygge bylo nasnadě – to, že severské národy patří k nejšťastnějším na světě, výrazně souvisí i s pojetím jejich bydlení, které umožňuje rovnováhu mezi prací a rodinou. Mám radost, že náš první velký projekt mimo Brno bude opravdu výjimečný."