Lokalita | Na Mariánské cestě
Realitní projekt roku 2023 Absolutní vítěz
Menu

Lokalita

Dokonalé zázemí pro životní harmonii

Na okraji středně velkého města, v malebném kraji středního Polabí, s metropolí na dosah a nekonečnými možnostmi pro trávení volného času za humny. Znáte lepší adresu?

Spousta lákadel pro vaše odpolední vycházky
a podniky, které si zamilujete

Břehy Labe, historické centrum s dominantou renesančního zámku nebo originální centrální park. V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi nemáte nouzi o to, kde strávit volné odpoledne. Navíc zde najdete spoustu originálních krámků, příjemných kaváren a dobrých restaurací, na kterých je dobře znát péče a zápal jejich majitelů. Po většinu roku využívají lokální zdroje surovin, které si přímo od místních farmářů a pěstitelů můžete nakoupit také.

+
Farma u sv. Anny
+
Restaurace Melicharka
+
Kavárny
+
Centrální park
+
Ostrůvek na Labi
+
Zámecká zahrada
+
Běžecké tratě Emila Zátopka
+
Říční lázně Veslovka
+
Proboštská jezera
+
Golf
+
Jezdecký klub
+
Lesopark Houšťka
+
Mariánský poutní areál

Farma u sv. Anny

Čerstvým dobrotám z kozího a kravského mléka, které vyrábí v rodinné farmě U sv. Anny, neodolají děti ani dospělí.

1 – 13

Restaurace Melicharka

Za úspěchem tohoto vyhlášeného staročeského hostince stojí vedle kulinářského umění jeho kuchařů také prvotřídní suroviny. Velká část pochází z farem v okolí Brandýsa.

2 – 13

Kavárny

V Brandýse najdete mnoho příjemných kaváren s kávou z lokálních pražíren, kam se budete rádi vracet. Kavárna Dvě vrány nabízí i tvořivou keramickou dílnu, kavárna Na Půdě zase láká hosty na malebný podkrovní prostor a vynikající koláče, buchty i dorty vlastní výroby.

3 – 13

Centrální park a Brandýský Matýsek

Jeden z důkazů rozkvětu Brandýsa v posledních letech. Kdysi nevzhledné prostranství pod brandýskou nemocnicí se v nedávné době proměnilo v nový park s piknikovými místy, in-line dráhou a dalšími možnostmi pro sportovní vyžití.
V jeho těsném sousedství, najdete rodinné centrum Brandýský Matýsek, které nabízí nepřeberné množství kroužků, kurzů a zážitkových aktivit pro děti i rodiče.

4 – 13

Ostrůvek na Labi

Zelená oáza mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví je ideálním místem, kde se osvěžit během parných letních dní. Milovníci slunečních paprsků se mohou vyhřívat na písečné pláži, děti najdou zábavu na řadě prolézaček a pro vyznavače aktivně tráveného volného času tu nedávno vzniklo hřiště na populární discgolf.

5 – 13

Zámecká zahrada

Rozsáhlá zahrada, o jejíž rozkvět se zasadil císař Rudolf II., láká vedle rozkvetlých záhonků také na výběh s domácími zvířaty. Zdejší široké cesty jsou pohodlné pro kočárek i dětská odrážedla, volné travnaté plochy lákají k piknikům.

6 – 13

Běžecké tratě Emila Zátopka

Lužní lesy u Staré Boleslavi bývaly svědky fascinujících sportovních výkonů Emila Zátopka. V jeho stopách se můžete vydat na několika kilometrech vyznačených běžeckých tratí, které vedou po příjemných lesních cestách.

7 – 13

Říční lázně Veslovka

Stylový podnik, který vyzařuje pohodu vančurovské rozmarné plovárny. Při cestě podél řeky tu můžete svlažit hrdlo místním pivem, za dlouhých letních večerů nechybí ani živá muzika.

8 – 13

Proboštská jezera

Vyhlášené koupaliště s dobrými podmínkami na windsurfing, nejdelší wakeboardovou dráhou v Česku a příjemnými písečnými plážemi je jasnou volbou pro horké letní dny. Pro celodenní pobyt tu najdete vše, co můžete potřebovat – dětská hřiště, sportovní kurty, restauraci a další zázemí. V letní sezóně areál ožívá hudebními festivaly a dalšími kulturními akcemi.

9 – 13

Golf v srdci Polabí

Vyznavači přesného odpalu si na své přijdou v příjemném prostředí Proboštských jezer. Na devítijamkovém hřišti najdete vše, co k dobrému golfu patří – tvarově rozmanité greeny, vodní překážky, fairwayové bunkry, upravené fairwaye, neproniknutelné houštiny i poloostrovní jamku.

10 – 13

Jezdecký klub

Kousek od mostu mezi Brandýsem a Starou Boleslaví má své zázemí místní jezdecký klub, který sdružuje sportovní i rekreační jezdce. Pravidelně také pořádá závody v řadě jezdeckých disciplín.

11 – 13

Lesopark Houšťka

Bývalý lázeňský areál je dnes oblíbeným cílem odpoledních vycházek s různými sportovišti, volně přístupným lanovým parkem a lesním dětským hřištěm.

12 – 13

Mariánský poutní areál

Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi je nejstarším mariánským poutním místem u nás. Je zde uchováván kovový reliéf Madony s Dítětem nesmírné historické hodnoty, tzv. Palladium země české, které je svým významem přirovnáváno ke korunovačním klenotům. Jeho osud je spojován s věrozvěsty Cyrilem a Metodějem, sv. Ludmilou a knížetem Bořivojem i jejich vnukem sv. Václavem, který jej nosil na pásce kolem krku.

13 – 13

Skvělé podmínky pro aktivní trávení volného času

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav je Mekkou vodních sportů, běhání a cyklistiky. Na své si tu ale přijdou všichni milovníci pohybu. 

Nejstarší kanál pro vodní slalom a první česká umělá vlna

Nejstarší umělý kanál pro vodní slalom na našem území, vybudovaný přímo pod brandýským zámkem, se těší velké oblibě profesionálních i rekreačních kajakářů. Ve vybraných hodinách ale patří surfařům. Své  dovednosti mohou pilovat na první statické vlně u nás. Kajak, surf a neopren si můžete půjčit přímo na místě.

Lesopark Houšťka

Rekreační areál na staroboleslavské straně Labe proslavil běžec Emil Zátopek, který zde pokořil nejeden světový rekord. A sportem žije i dnes. Navíc se stal oblíbeným cílem vycházek. V běžeckých stopách Emila Zátopka se můžete vydat na několika kilometrech vyznačených běžeckých tratí, velkým lákadlem je volně přístupný lanový park a lesní dětské hřiště. V zalesněném areálu je také letní kino, tenisové kurty, atletický stadion nebo nejdelší evropská Alej olympioniků, která připomíná naše úspěšné sportovce.

Nespočet turistických cílů v okolí

Historické památky, přírodní zajímavosti, adrenalinové zážitky… i blízké okolí města má co nabídnout.