V zábavním parku Mirakulum v Milovicích prožijete den plný zázraků | Na Mariánské cestě
Realitní projekt roku 2023 Absolutní vítěz
Menu
Tip na výlet

V zábavním parku Mirakulum v Milovicích prožijete den plný zázraků

Vydejte se do pohádkové země zábavy pro celou rodinu. Z rozlehlého zábavního parku Mirakulum na okraji Milovic si nezapomenutelné zážitky odnesou ti úplně nejmenší, ale i dospělí. Z Brandýsa sem dojedete autem za necelou půlhodinku a za hezkého počasí tu můžete pohodlně strávit celý den, třeba i s rodinným piknikem.

Zábava i poučení, spousta aktivit i odpočinkové zóny. Mirakulum je místem splněných dětských přání (a nejenom těch dětských). Na obřích houpačkách a trampolínách si můžete užít pořádnou dávku adrenalinu, orientační smysl otestovat v zapeklitém habrovém bludišti, projít si naučnou lesní stezku se spoustou zajímavých informací a interaktivních prvků – a to je jen zlomek z desítek místních atrakcí. Není divu, že o víkendech (a zvlášť těch prázdninových) je tu celkem rušno, nejvíc si proto Mirakulum užijete ve všední den.

Dominantou areálu je jednoznačně hrad se spoustou prolézaček a spletitou sítí podzemních chodeb. Na návštěvu si proto určitě nezapomeňte vzít vlastní baterku, ideálně čelovku.

K objevování lákají vedle lesního hřiště také obří trampolíny, lanová centra a další herní prvky. Některé z nich jsou uzpůsobené tak, aby je mohly prozkoumat i úplně malé děti.

V Mirakulu samozřejmě najdete i několik restaurací a kaváren se skvělou praženou kávou. Stejně tak si ale můžete jídlo přinést a udělat si tu na dece piknik. Na několika místech jsou dokonce volně přístupné mikrovlnné trouby.

Hlavně pro nejmenší děti jsou určené mini zoo, v které mohou mimo jiné zavítat přímo do výběhu holandských koz, a pestrobarevná dětská vesnička se spoustou prolézaček a originálních zákoutí. Ve vybraných dnech je připraven také pestrý doprovodný program, například divadlo, kouzelnická představení nebo vystoupení sokolníka s dravými ptáky

Pokud byste si chtěli výlet ještě zpestřit, můžete si na sousedním tankodromu vyzkoušet jízdu bojovým pásovým vozidlem. Anebo se o kus posunout k rezervaci divokých koní a praturů. Ideální podmínky nabízejí dvě pozorovatelny v blízkosti milovického vlakového nádraží.